|

home sitemap partneri e-mail

Viens no SIA CBF Ļ-KO  pamatveidiem ceļu satiksmes organizācijas sferā ir projektu dokumentācijas izstrādāšana. Firmas tehniskā nodaļa projektē un modernizē shēmas un plānus tehnisko līdzekļu izvietošanas un regulēšanai komunikāciju ielikšanas projektos un pasūtītāju ceļu darbu veikšanu plānos. Dokumentācija tiek izstrādāta programmā AUTOCAD. Gatavie projekti tiek saskaņoti “Latvijas Valsts Ceļi”,  Rīgas domes satiksmes departaments, Rīgas satīksme.

«Ļ-KO» veic apzīmēšanas darbus uz ceļu braucamās daļas, blakus teritorijām un stāvvietās. Pēc pasūtāja vēlēšanas ir iespējams zīmēt jebkurus oriģinālus simbolus, zīmes un logo, ka arī citu apzīmēšanu uz ceļiem. Ir iespējams veikt darbus pēc Pasūtītāja piestādītām shēmām.


Ceļu apzīmēšana tiek dalīta uz:

  • Horizontāla apzīmēšana (līnijas, bultes, uzraksti un citi braucamās daļas apzīmējumi) uzstāda noteiktus satiksmes režīmus un kārtību;
  • Vertikāla apzīmēšana balto un melno svītru veidā (signāla stabiņš), uz ceļu virsbūves un ceļu iekārtu elementiem vertikālais apzīmējums sarkano un balto svītru veidā norāda uz gabarītiem un ir ka redzes orietēšanas mērķis apzīmēšana.


Ceļu apzīmēšana tiek veikta izmantojot sekojošus materiālus:

  • termoplastiks (karstais plastiks);
  • augstais plastiks;
  • krāsa;
  • apzīmēšanas lentes.

Karsto plastiku liek speciālizēta mašīna HOFMAN 16, pirms tam sasildot 6 stundas BORUM katlā.

Augsto plastiku griež no līstes materiāla un uzliek uz iepriekš sasildīto asfaltu vai samaisa ķīmiskā veidā no diviem komponentiem un liek virsū uz braucamās daļas.

Ceļu apzīmēšana ar krāsu tiek veikta ar automatizēto aparātu TITAN, kur izmanto balto, dzelteno un sarkano krāsas.

Dzeltenas krāsas apzīmes lenti lieto tad, kad ir nepieciešams organizēt pagaidu transporta kustību. 10 cm plato lenti līmē uz ceļa virsmas ar speciālo grunti, pēc tam noņem. Lentes tiek izgatavotas no folijas un sistētiskiem materiāliem.

Jebkurā veidā horizontālais apzīmējums tiek noņemts no jebkurā veida klājuma ar speciālo demarkācijas mašīnu.

Veicot apzīmēšanas darbus, tiek izmantots speciālizētais transports un speclīdzekļi.


«Ļ-KO» uzstāda divu veidu ceļu nožogojumu:

Gājēju nožogojums tiek izgatavots pēc pasūtītāja gataviem projektiem vai „Rīgas” tipa. Transporta nožogojumus iegādājas Eiropā, tie tiek montēti un uzstādīti atbilstoši LVS 94:1998.